blog perkusyjny

perkusje akustyczne

Instrumentaliści uwielbiają się rozwodzić na temat swoich instrumentów. Zarówno gitarzyści, klawiszowcy czy muzycy grający na instrumentach dętych lubią być w centrum zainteresowania, jednak jeśli zastanowić się nad tym który instrument jest najważniejszy, można dojść do wniosku, że w centrum tak naprawdę jest perkusja.

Perkusiści często są niedoceniani i stoją w cieniu innych muzyków, jednak to właśnie perkusista nadaje tempo granym utworom i do tego w jaki sposób będzie grał muszą dostosować się pozostali muzycy. Nic więc dziwnego, że perkusja jest instrumentem, który od zawsze cieszy się dużym powodzeniem. Na co warto zwracać uwagę wybierając perkusję? Perkusja jest pojęciem ogólnym, dlatego warto sprecyzować, ze możemy wybrać zarówno gotowy zestaw perkusyjny, jak i złożyć własny. Ta pierwsza możliwość jest zalecana dla osób, które nigdy wcześniej nie grały na perkusji, lecz gotowe zestawy perkusyjne wybierają także znacznie bardziej zaawansowani muzycy. Każdy zestaw wyposażony jest w bębny, werble i talerze, a różnią się od siebie w zależności od modelu zestawu jaki wybierzemy.

Jeżeli kupujemy zestaw perkusyjny po raz pierwszy i nie do końca wiemy co wpływa na jakość komponentów, warto kierować się samymi markami, ponieważ na rynku muzycznym możemy spotkać instrumenty producentów, którzy niezależnie od tego czy tworzą perkusje dla początkujących czy zaawansowanych muzyków, skupiają się na tym, aby komponenty były wysokiej jakości. Do takich firm nalezą między innymi Mapex, Ludwig czy Yamaha. Warto pamiętać, że wpływ na brzmienie perkusji ma także to w jaki sposób gramy, a często nawet to jakich używamy pałek. Perkusista z odpowiednimi umiejętnościami jest w stanie zabrzmieć dobrze nawet na tanim zestawie perkusyjnym. Choć zestaw perkusyjny posiada już werble i talerze, to nie zapominajmy, że w każdej chwili możemy wymienić każdy z komponentów, tak by w przyszłości uzyskać takie brzmienie i komfort, na jakich najbardziej nam zależy.