blog perkusyjny

Niedrogi instrument – harmonijka…

Początkujący muzyk nie ma łatwo, ponieważ może wybierać w niezwykle dużej liczbie instrumentów, a taki wybór może przytłoczyć. Są takie instrumenty, które można łatwo zabrać ze sobą w podróż, dzięki czemu możemy na nich grać i trenować nie tylko w domowym zaciszu, a jednym z najpotężniejszych instrumentów jest harmonijka ustna. Harmonijka jest niewielka, dzięki czemu łatwo mieści się w każdej kieszeni. Oznacza to, że możemy ćwiczyć grę na niej nawet podczas spacerów z psem. Jej niewielkie rozmiary nie oznaczają jednak niewielkich możliwości, ponieważ harmonijka ustna jest bardzo chętnie wybieranym instrumentem, który z powodzeniem odnajduje się w gatunkach takich jak blues, rock czy country. Bardzo dobrym wyborem na początek jest harmonijka Hohner Big River harp, która jest dostępna w różnych tonacjach.

Zobacz harmonijki ustne: https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/225/dete-harmonijki-ustne.html

Harmonijka ta jest niedroga, dzięki czemu pozwolić sobie na nią może zdecydowana większość muzyków, a jej wysokie oceny w recenzjach na portalach instrumentalnych, dowodzą, że jest ona doskonałym wyborem dla początkującego muzyka. Niskie ceny harmonijek sprawiają, że możemy sobie pozwolić na więcej niż jeden instrument. Jeżeli nie wiemy w jakiej tonacji powinniśmy kupić harmonijkę, to warto zapytać o to w sklepie przed zakupem, lub wybrać tonację C, która często poleca się na początek nauki.

Z czasem możemy spróbować grać na harmonijce o innej tonacji, wybierając ten sam model innej skali, lub decydując się na wybór zupełnie innej harmonijki, dzięki czemu poza nową tonacją poznamy także inny komfort gry i brzmienie. Pomimo niewielkich rozmiarów, harmonijki ustne mogą różnić się między sobą niektórymi elementami, które bezpośrednio wpływają na charakter brzmienia, jednak pamiętajmy, że największy wpływ na to jak zabrzmi nasz instrument zależy on nas samych i od tego w jaki sposób gramy. Możemy zakrywać harmonijkę dłonią w całości lub częściowo, a także używać różnych technik, co będzie miało wpływ na to jak odbiorą nas słuchacze. Jeżeli szukamy niewielkiego instrumentu o dużych możliwościach, to harmonijka ustna bez wątpienia będzie doskonałym wyborem.