blog perkusyjny

MAPEX TORNADO

Muzyka jest prawdopodobnie jedyną dziedziną sztuki, która trafia do wszystkich. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób interesuje się nią nie tylko jako słuchacze, ale również jako muzycy. Sklepy muzyczne pękają w szwach od instrumentów i od czasu do czasu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie pewnymi grupami instrumentów. Przykładem są zestawy perkusyjne, które w ostatnim czasie przeżywają swoisty renesans. Jest to bardzo dobry trent, ponieważ perkusja stanowi serce każdego zespołu i to od perkusisty zależy jak szybko mają grać pozostałe instrumenty. Decydując się na wybór tego instrumentu powinniśmy liczyć się z tym, że jest on duży i głośny, dlatego powinniśmy mieć na niego wystarczająco dużo miejsca. Samo miejsce to jednak nie wszystko, ponieważ należy mieć taką przestrzeń w której niej nie będziemy przeszkadzać nie tylko domownikom, ale również sąsiadom. Doskonały do tego jest na przykład garaż. Jeżeli decydujemy się na zakup perkusji, możemy złożyć ją według naszych własnych wymagań lub kupić już gotowy zestaw, taki jak na przykład Mapex tornado.

Zestaw został wyposażony w cały potrzebny osprzęt wraz z bębnami i talerzami. Perkusja charakteryzuje się bardzo dużą trwałością, a poszczególne elementy dostały dobrane w taki sposób, by Mapex tornado trafiało w gusta perkusistów grających w różnych gatunkach muzycznych. Zestaw może być z powodzeniem używany przez osoby które dopiero rozpoczynają grę na perkusji, ale docenią go także bardziej wymagający muzycy.

Firma Mapex jest jednym z najbardziej cenionych producentów sprzętu perkusyjnego, a model Tornado jest przykładem na to, że można stworzyć zestaw perkusyjny, który będzie stanowił bardzo poważną konkurencję dla znacznie droższych perkusji.