blog perkusyjny

Nagłośnienie?

Zarówno podczas koncertów jak i w klubach muzycznych dźwięk jest priorytetem. Nie jest sztuką nagłośnić salę w taki sposób, aby dźwięk był donośny, bowiem najważniejsza jest jego jakość. Wpływ na jakość dźwięku ma wiele czynników i choć wielką wagę odgrywają kolumny, to równie ważny jest dobór odpowiedniego wzmacniacza. Decydując się na jego zakup powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na jego moc. Im większa sala jaką trzeba nagłośnić, tym większa powinna być moc urządzenia. Wzmacniacze pozwalają korygować wartość tonalną, a czasem wyposażone są również w efekty oraz potencjometry odpowiedzialne za większy wpływ na brzmienie.

https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/44/naglosnienia-wzmacniacze.html
Dobrej jakości wzmacniacz nie musi być szczególnie drogi, czego przykładem może być Behringer KM1700, który posiada kilka trybów pracy łączących się z różną ilością mocy. Urządzenie posiada moc 2 x 800 W przy 4 omach, 2 x 500 W przy 8 omach, 1700 W przy 8 omach w trybie bridge. Wzmacniacz powstał z użyciem specjalnej technologii nazywanej „Accelerated Transient Response”, która znacznie poprawia klarowność dźwięku nawet jest on bardzo głośny, co jest wielkim plusem, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę to, że sporo droższych wzmacniaczy potrafi zniekształcić bardzo głośny dźwięk. Behringer KM1700 może być więc z powodzeniem wykorzystywany do nagłośnienia większych sal koncertowych lub klubów muzycznych, a w połączeniu z dobrej jakości kolumnami będziemy w stanie sprawić, by dźwięk był bardzo głęboki i naturalny.

Dodatkowym jego atutem jest także jego konstrukcja, bowiem obudowa całego obwodu została stworzona w taki sposób, by był on możliwie najbardziej odporny na uderzenia czy wstrząsy, co jest bardzo ważne dla osób, które planują jego transport. Niektóre wzmacniacze posiadają wbudowane głośniki, które świetnie sprawdzą się zarówno w studio, jak na scenie, na przykład jako monitor do odsłuchu. Pamiętajmy, że wzmacniacz znajduje się na czele łańcucha sprzętu nagłośnieniowego, dlatego jeśli szukamy sprzętu na koncerty to właśnie od niego warto zacząć.