blog perkusyjny

Perkusje elektorniczne

Perkusje elektorniczne

Perkusja jest bez wątpienia wyjątkowym instrumentem, między innymi dlatego, że używana jest w każdym gatunku muzycznym. O tym instrumencie marzy wielu muzyków, jednak zestaw perkusyjny jest bardzo głośny, dlatego aby grać na nim bez obaw o to, że będziemy przeszkadzać domownikom czy sąsiadom, powinniśmy mieć na nią odpowiednie pomieszczenie. Oznacza to, ze zwykle osoby mieszkające w bloku nie mogą sobie pozwolić na grę na perkusji. Nie muszą jednak rezygnować z marzeń, bowiem bardzo dobrą alternatywą dla tego ins
rumentu jest perkusja elektroniczna. Perkusja elektroniczna posiada tą zaletę, że możemy grać na niej na słuchawkach, a jeśli chcemy by dźwięk był głośniejszy, możemy podłączyć ją do nagłośnienia. To doskonały instrument zarówno do ćwiczeń i nauki podstaw, jak i do nagrywania w domowym zaciszu. Nie musimy podłączać perkusji aby na niej ćwiczyć, ponieważ samo uderzanie w jej pady jest wystarczająco głośne aby móc potrenować i nauczyć się trochę podstaw.

Perkusję elektroniczną możemy także bardzo łatwo nagrać, podłączając ją do interfejsu i nagrywając ją bezpośrednio na komputer, bez konieczności używania mikrofonów. Jedną z największych zalet elektronicznego zestawu perkusyjnego jest to, że w zależności od wybranego modelu mamy do wyboru różne brzmienia, a często również efekty, dzięki czemu trudno będzie znużyć się monotonnym dźwiękiem. Instrument ten nie zajmuje również tyle miejsca co perkusja elektroniczna, a dodatkowo można ją złożyć, co przydaje się między innymi w transporcie. Nikt w końcu nie powiedział, że perkusja elektroniczna nie nadaje się do grania podczas koncertów. Wręcz przeciwnie, ponieważ możliwość dostosowywania brzmień i efektów daje bardzo dużą różnorodność dźwięku, co możemy wykorzystać podczas grania konkretnych utworów. Koszt dobrej jakości perkusji nie musi być wysoki, czego dowodzą niektóre modele producentów takich jak Yamaha czy Behringer.