blog perkusyjny

ALESIS NITRO DRUM KIT

Rytm w muzyce jest filarem, bez którego traci ona swój urok. Nic więc dziwnego, że perkusiści są tak poszukiwani przez zespoły wszystkich gatunków muzycznych. Perkusista bardzo rzadko jest na pierwszym planie i często zdarza się tak, że są oni zapominani, ponieważ cała uwaga skupia się na wokalistach i muzykach grających linie melodyczne. Wystarczy jednak, że perkusista przestanie grać lub zgubi się w rytmie, a reszta zespołu również zaczyna grać nierówno, co skutecznie psuje odbiór granej muzyki. Z ważnej roli perkusji zdaje sobie sprawę coraz większa grupa miłośników muzyki, którzy marzą o tym by zasiąść kiedyś za tym instrumentem. Perkusję można złożyć lub kupić już gotowy zestaw, ale należy pamiętać, że jest ona bardzo głośna, dlatego powinniśmy grać w miejscu, w którym nie będziemy nikomu przeszkadzać. Z tego powodu wiele osób mieszkających w bloku rezygnuje z perkusji. Czy to oznacza, że perkusista musi mieć dom jednorodzinny lub garaż? Na szczęście nie jest to konieczne. Doskonałą alternatywą jest perkusja elektroniczna taka jak na przykład Alesis nitro drum kit.

Instrument ten jest bardzo dobrym wyborem dla perkusistów, którzy nie mogą zbytnio hałasować. Grając na perkusji elektronicznej sami określamy głośność instrumentu, a jeżeli zależy nam na tym by grać głośno bez przeszkadzania domownikom, możemy użyć do tego celu słuchawek. Na szczególną uwagę zasługuje bardzo naturalny dźwięk. Instrument został wyposażony w imponującą bazę 385 brzmień bardzo wysokiej jakości. Alesis nitro drum kit jest bardzo dobrym instrumentem dla początkujących, ponieważ dzięki wbudowanemu metronomowi oraz podkładom treningowym można znacznie poszerzać swój warsztat i poczucie rytmu.

Perkusja elektroniczna to strzał w dziesiątkę nie tylko dla muzyków którzy muszą ograniczać decybele, ale także dla każdemu komu zależy na wielu brzmieniach oraz łatwości w nagrywaniu. Wybierając perkusje marki Alesis możemy być pewni wysokiej jakości brzmienia i wykonania.