blog perkusyjny

PERSKUSJE ELEKTRONICZNE

Perkusja jest niezwykle ważnym instrumentem w zespole, jednak jest ona trochę niedoceniana. Wiele osób uważa, że perkusja tworzy tło i niczym się nie wyróżnia. Prawda jest jednak taka, że wszystko zależy od osoby, która na niej gra. Muzycy tacy jak John Bonham wypracowali sobie na tyle wyraźny styl, że ich instrument stał się o wiele bardziej słyszalny, a co za tym idzie, więcej osób zainteresowało się grą na perkusji.

Zanim jednak zaczniemy grać w zespole, musimy nauczyć się grać na perkusji. Na początku powinniśmy zastanowić się nad tym jaki rodzaj perkusji będzie dla nas odpowiedni. Na myśl zazwyczaj od razu przychodzi perkusja akustyczna, która brzmi doskonale, ale niestety nie każdy może sobie pozwolić na grę na niej. Instrument ten jest bardzo głośny, dlatego nie powinien być wybierany przez osoby, które mieszkają w bloku.

Doskonałym wyborem jest perkusja elektroniczna, taka jak na przykład Alesis dm lite kit. Instrument ten posiada zaskakująco wiernie odwzorowane brzmienie perkusji akustycznej, a do tego co bardzo ważne, można go wyciszyć na tyle, by jego dźwięk nie przeszkadzał sąsiadom.

Perkusja elektroniczna ma również inne bardzo ważne zalety. Bardzo dobrze sprawdza się na scenie oraz w studio, a dzięki możliwości podłączenia perkusji do komputera, można nagrywać ją nawet w domowym zaciszu, a to wszystko w wysokiej jakości i bez konieczności wyciszania pomieszczenia. Alesis dm like kit posiada również imponującą liczbę dwustu brzmień, a także funkcję treningu, która jest bardzo przydatna szczególnie dla początkujących perkusistów. Jeżeli chcemy pograć w nocy, ale nie chcemy ściszać instrumentu do minimum, wówczas nie musimy się martwić, ponieważ możemy użyć słuchawek i w ten sposób tylko my będziemy słyszeć dźwięk perkusji.

Firma Alesis posiada w swojej ofercie wiele sprzętu perkusyjnego, w tym również pojedyncze moduły. Wybór tego producenta łączy się z wysoką jakością i często również ze stosunkowo niską ceną, dlatego jeśli planujemy zakup perkusji elektronicznej i trafimy na logo tego producenta, powinniśmy rozważyć jego wybór.